27 березня - Міжнародний день театру

27 березня - Міжнародний день театру27 березня - Міжнародний день театру


27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними і мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно святкують у всьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.    День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів, адже «театр починається з вішалки». Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білетери.

    Перша згадка про театр датована 497 роком до н. е. В знайдених писемних джерелах йдеться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з'явилося в Римі в 55 році до н. е., там виконували вірші і невеликі п'єси, переспіви легенд і міфів.

    Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з'явилася перша українська п'єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

    В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують державні нагороди та звання, а глядачі йдуть на прем'єри вистав.

  • Не 
подобається
  • 0
  • 
Подобається